Aniball tmavě růžová + lubrikační gel a kondomy ZDARMA, expedice každý den!

Základní informace

Obj. číslo:A/tmrůžová
Výrobce:Aniball
Záruka:2 roky
Dostupnost:Skladem 17 ks
Vaše cena: 1 240 Kč

Ks

Přidat do oblíbených

Aniball tmavě růžová + lubrikační gel a kondomy ZDARMA, expedice každý den!Nově bohatší obsah krabičky. Své pokroky ve cvičení si nyní můžete zaznamenávat v praktické tabulce a bonusem je informační brožurka o pánevním dnu včetně praktických cvičení a souvislosti s Aniballem. Snad budou tyto novinky pro vás přínosem.

Baleno v praktické textilní taštičce.

ZDARMA lubrikační gel Anigel: http://www.suchedupky.cz/detail/anigel-lubrikacni-gel-aniball-100-ml

a 5 ks kondomů.

Co je Aniball

Aniball je zdravotnická pomůcka pro přirozený porod, která na úplném začátku slouží k tomu, aby žena objevila své pánevní dno, jeho sílu a pochopila, na jakém principu funguje. Aniball slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Je určená k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu.

Účel použití:

Pomůcka pro snadnější porod Aniball účinným způsobem napomáhá posílení pánevního dna, pozitivně stimuluje poševní svalstvo a procvičuje střídavě napínání a uvolnění hráze během předporodní přípravy. Výsledkem cvičení je usnadnění vypuzovaní budoucího novorozence (jednodušší a rychlejší průběh vypuzovací fáze při porodu), zkrácení 2. doby porodní a významné snížení rizika nástřihu hráze. Používáním pomůcky po porodu dochází k regeneraci svalstva v pánevní oblasti, čímž dochází k omezení úniku moči bezprostředně pár měsíců po porodu a možnosti vzniku inkontinence v pozdějším období.

Tato pomůcka pro předporodní a poporodní cvičení byla vyvinuta ve spolupráci s fyzioterapeuty zabývající se porodní tématikou. Představuje tu nejlepší tréninkovou metodu, jak se úspěšně vyhnout nastřižení hráze či poranění při porodu.

Statistika 800 žen, které porodní balónek Aniball používalo.

graf-800-žen-Aniball


Nástřih hráze

Epiziotomie je chirurgický nástřih v oblasti perinea – hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem) prováděný výlučně v druhé době porodní. Jejím smyslem je zvětšení poševního otvoru a ochrana ženy před spontánním natrhnutím v oblasti perinea.

Nástřih hráze může být ale velmi nepříjemný – jde často o špatné hojení a pozdější následky týkající se bolesti při vyprazdňování, omezený milostný život, nutnost plastické operace hráze, inkontinence v pozdějším věku a další.

Jak se epiziotomie provádí?

Když se objeví hlavička a hrdlo dělohy je maximálně roztažené, tak se na vrcholu kontrakce provede nástřih pochvy v úhlu směrem od konečníku. Vhodný okamžik, velikost a směr závisí na zkušenostech porodníka. Nástřih může být vedený přímo dole (mediální neboli středová epiziotomie) nebo dole šikmo do strany (mediolaterální epiziotomie). U nás se provádí hlavně mediolaterální epiziotomie.  
Nastřihnuté nebo natrhnuté místo se zašije v lokální anestézii okamžitě po narození dítěte a vypuzení placenty.

Je epiziotomie opravdu potřebná?

Jsou případy, kdy je epiziotomie nevyhnutelná nebo prospěšná: urychlení porodu dítěte, které má problémy (hlavně s dýcháním), porod nezralého plodu, ulehčení porodu pánevním koncem, rozšíření velmi úzkého vaginálního otvoru.

Při většině porodů s aplikovanou lokální masáží a kontrolou tlačení se však vaginální tkáň bez problémů roztáhne a vrátí do původní polohy sama. A když se náhodou stane, že se přirozeně natrhne, rána je menší a méně bolestivá než chirurgický nástřih a obyčejně vyžaduje méně stehů než epiziotomie. Navíc při přirozeném natrhnutí hrozí menší riziko infekce než při epiziotomii.

Aniball díky postupnému roztahování oblasti hráze připraví ženu na porod bez nástřihu nebo s minimálním nástřihem.

Jaké je riziko epiziotomie?

Výzkumy poukazují na fakt, že riziko rutinních epiziotomií převažuje jejich deklarované výhody. American College of Obstetricians and Gynecologists nedoporučuje vykonávání rutinních epiziotomií. Světová zdravotnická organizace má oficiální doporučení: „Systematické vykonávání epiziotomie nemá opodstatnění. Na ochranu perinea by měly být použity alternativní metody. S výjimkou případů, kdy je dítě v nouzi, výzkumy dokazují, že epiziotomie přináší většinou více bolesti a utrpení pro matky než užitku pro děti.“

Případné problémy:

 • Trhliny směrem k análnímu otvoru, které vyžadují operační zákrok. Epiziotomie vzniku hlubokých trhlin nepředchází, ale je naopak často jejich příčinou. Odborná literatura uvádí, že anální poranění zřídkakdy vznikají jinak než samovolným pokračováním nástřihu.
 • Krevní ztráty. Při nástřihu hráze dochází ke zvýšené ztrátě krve, odborné studie udávají zvýšení pravděpodobnosti krvácení až o 450 %.
 • Infekce, otoky a záněty.
 • Velké poporodní bolesti. Epiziotomie je většinou mnohem bolestivější než spontánně vzniklé natržení, vzhledem k tomu, že při spontánním natrhnutí se obvykle poraní jen vrchní vrstva tkáně – říkáme tomu ruptura 1. stupně. Epiziotomie je vždy minimálně poraněním 2. stupně. Bolest po nástřihu hráze trvá týdny, někdy dokonce i celé měsíce.
 • Ochabnutí pánevního svalstva. Výzkumy dokazují, že nejpevnější pánevní dno mají po porodu ty ženy, jejichž hráz nebyla nastřižena.
 • Inkontinence. Samovolný únik moči v případě epiziotomie nebo přirozeného natrhnutí od 2. stupně výše je mnohem častější než u žen, jejichž hráz zůstala nepoškozená.
 • Neschopnost nebo opožděná schopnost mít pohlavní styk, což úzce souvisí se sešíváním stehů a zmíněnými bolestmi po porodu.

 

 Předcházet natrhnutí a nastřižení hráze můžete pravidelným předporodním cvičením se zdravotní pomůckou Aniball.


Svaly pánevního dna

Přestože je vliv svalů pánevního dna na zdraví zásadní, často jim nevěnujeme dostatečnou pozornost. Přitom pánevní dno hraje důležitou roli nejen při porodu ale i v těhotenství a v době poporodní.  Zanedbáním těchto svalů se vystavujete mnoha nepříjemným komplikacím, mezi něž patří například i inkontinence.

Pánevní dno v těhotenství 
V těhotenství postupně roste tlak na pánevní dno. Aby svalová vlákna, vazy a šlachy takovému náporu odolaly, musí být svaly pánevního dna dostatečně pevné a pružné. Toho však nelze dosáhnout jinak, než cvičením cviků na posílení svalů pánevního dna. Posílení pánevního dna minimalizuje také riziko ztráty stability pánve, bolestí křížokyčelních kloubů, stydké kosti, kostrče a beder. Zpevnění pánevního dna má pozitivní vliv na celkový průběh porodu. Pánevní dno je jakýmsi protipólem bránice a jeho pravidelným procvičováním se vám zlepší dokonce i dech.

Svaly pánevního dna 
Pánevní dno odpovídá za přímé držení těla, odtok venózní krve z nohou i hlubší pravidelné dýchání. Během těhotenství se svaly pánevního dna roztahují a pokud nejsou dostatečně zpevněny, může při porodu dokonce dojít k jejich potrhání nebo přerušení. Mohou být oslabeny také nošením podpatků, zvedáním a nošením těžkých břemen, nadváhou a hormonálními změnami.

Cviky na zpevnění svalstva pánevního dna 
S posilováním svalů pánevního dna je vhodné začít co nejdřív. V prvním až osmém měsíci těhotenství můžete posilovat klasicky – stažením (jako když zadržujete moč) v leže na zádech.  Cviky na zpevnění svalstva pánevního dna můžete dále konzultovat například se specializovaným fyzioterapeutem nebo se svým gynekologem. Abyste pocítili změny, měli byste cvičit pravidelně několik měsíců, zhruba deset až patnáct minut denně. Ženy trpící inkontinencí se úniku moči mohou po několika měsících zcela zbavit nebo ho alespoň výrazně snížit. 3-4 týdny před porodem pak můžete začít cvičit s Aniballem.


Cvičení před porodem

Balónek je vhodné začít používat nejdříve 4 týdny před plánovaným termínem porodu, abyste si zajistila hladký porod bez následků.

Pro samotné předporodní cvičení si vyhraďte přibližně 15 – 30 minut, kdy nebudete rušena. Zaujměte polohu, která Vám bude nejvíce vyhovovat (ležmo s mírně pokrčenýma nohama, v kleku, polosedu..). Alespoň si můžete před porodem vyzkoušet, která poloha Vám nejvíce vyhovuje.

 • Před samotným zavedením pomůcky pro předporodní cvičení se uvolněte a snažte se zůstat uvolněná po celou dobu cvičení. Schopnost soustředěného stahování a uvolňování svalstva je pro výsledek cvičení před porodem velmi důležité.
 • Uchopte balónek za plastový krček a zaveďte jeho větší zaoblenou část (cca 7 cm) do pochvy. » Pro snazší zavedení doporučujeme balónek nejprve jedním nebo dvěma stisky nafouknout. Také je možné povrch balónku zvlhčit viz. Pokyny k užívaní.
 • Pokud máte balónek zavedený a nezpůsobuje Vám bolest či jiné nepříjemné pocity, stiskněte několikrát ruční pumpičku. Nafukováním balónku dochází ke zvyšování tlaku, který působí na okolní svalovinu a oblast hráze. Počet stisků je při první aplikaci nízký (1–5 stisknutí) a postupně se při dalších cvičeních zvyšuje. Zvětšováním balónku uvnitř pochvy dochází k napínání svalstva a pocitu pnutí, které je při procvičování normální. Pomocí ventilu můžete kdykoliv v průběhu cvičení objem balónku zmenšit.
 • Při prvním cvičení je důležité uvědomit si polohu balónku a jeho chování uvnitř pochvy při vědomé práci se svaly pánevního dna. Vtahováním a uvolňováním tohoto svalstva dochází k mírnému pohybu balónku uvnitř pochvy. Opakujte tento postup po dobu 1-2 minut v intervalech po 10 vteřinách – vtáhnout a uvolnit.
 • Nyní můžete přejít k vypuzování balónku. S plným soustředěním se snažte vytlačit balonek z pochvy ven. Tlak musí vycházet pouze ze dna pánevního (nesmíte cítit zvyšující se tlak v hlavě – častá chyba). Vaše tělo by mělo být od pasu nahoru naprosto volné a relaxované. Pocit tlaku se dá nejlépe přiblížit pocitu tlaku na stolici. Balónek mírně napne hráz a poté vyklouzne z pochvy ven.
 • Celý postup několikrát opakujte.

Výsledek předporodního cvičení si můžete vždy ověřit pomocí přiloženého metru. Každým cvičením postupně dosáhnete většího obvodu balónku. Cílem je dosažení obvodu 30 cm a to po cca 3 týdnech pravidelného cvičení, což odpovídá potřebnému prostoru miminka (respektive hlavičky) při porodu.


Cvičení po porodu

Cvičení s Aniballem po porodu pomáhá před oslabením svalstva pánevního dna, které může způsobit především inkontinenci po porodu (samovolný únik moči). Pro mnoho žen se tak mohou obyčejné situace jako je kýchnutí, smích, zvednutí dítěte či například skákání na trampolíně znamenat velký stres.

Existuje několik možných řešení – přes speciální cviky pánevního dna po porodu (jde vlastně o vědomé stahování svěračů), hormonální terapii či operativní léčbu. 

To nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat, je poporodní cvičení s Aniballem. Cvičit můžete nejdříve 6 týdnů po porodu. Běžně se s tímto cvičením začíná až půl roku až rok o porodu.

Pro samotné cvičení si vyhraďte přibližně 15 minut, kdy nebudete rušena. Zaujměte polohu ležmo s mírně pokrčenýma nohama. Je možné zvolit i jinou polohu, která Vám bude při cvičení vyhovovat.

 • Před samotným zavedením balónku se uvolněte a snažte se zůstat uvolněná po celou dobu cvičení. Schopnost soustředěného stahování a uvolňování svalstva je pro výsledek cvičení po porodu velmi důležité.
 • Uchopte balónek za plastový krček a zaveďte jeho větší zaoblenou část (cca 7 cm) do pochvy. » Pro snazší zavedení doporučujeme balónek nejprve jedním nebo dvěma stisky nafouknout. Také je možné povrch balónku zvlhčit viz. Pokyny k užívaní.
 • Pokud máte balónek zavedený a nezpůsobuje Vám bolest či jiné nepříjemné pocity, stiskněte 2x-3x ruční pumpičku.
 • Při prvním poporodním cvičení je důležité uvědomit si polohu balónku a jeho chování uvnitř pochvy při vědomé práci se svaly pánevního dna. Vtahováním a uvolňováním tohoto svalstva dochází k mírnému pohybu balónku uvnitř pochvy. Opakujte tento postup po dobu 1-2 minut v intervalech po 10 vteřinách – vtáhnout a uvolnit.
 • Celý postup 3 – 5 krát opakujte.

Zdarma vzorek čaje z listů maliníku.

   

Další produkty z kategorie

Aniball lososová + lubrikační gel a kondomy, expedice každý den!

Skladem

1 240 Kč

Oblíbená pomůcka pro přirozený porod bez nástřihu hráze

Anigel, lubrikační gel Aniball, 500 ml

Skladem

239 Kč

Anigel - lubrikant navodní bázi

Anigel, lubrikační gel Aniball, 100 ml

Skladem

79 Kč

Anigel - lubrikant navodní bázi